maj 31, 2019

KSIĘGA RUT. #CZASPRZECZYTACBIBLIE – PODEJMIJ WYZWANIE!

Czy Ty jako katolik przeczytałeś Pismo Święte? Od deski do deski? Chociaż jeden raz? Nie wiesz od czego zacząć? Podejmowałeś próbę, ale rezygnowałeś, gdyż nie mogłeś połapać się w lekturze?

 

Niedawno gościliśmy w Polsce Federico Tartaglię – autora książki Czas przeczytać Biblię (i powiem ci, jak to zrobić). Duchowny twierdzi, że ta książka powstała z jednego powodu: przynaglić nas do czytania Biblii. Federico Tartaglia uważa, że z różnych powodów niewiele osób czyta Pismo Święte. Jedni twierdzą, że to zbyt nudna i skomplikowana księga, inni – że nie jest użyteczna. Aby to zmienić napisał książkę – „samouczek biblijny”. Autor podaje wskazówki, które ułatwiają czytać Biblię oraz wprowadza nas do poszczególnych Ksiąg.

 

Stąd zrodził się pomysł na wspólne czytanie Pisma Świętego. Wyzwanie jest krótkie, ale mamy nadzieję, że będzie to dobry początek i zachęta do kontynuacji lektury.

 

Jak wyzwanie będzie przebiegać?

 

3 czerwca – Zapoznanie się ze wskazówkami Federico Tartaglii dotyczącymi czytania Pisma Świętego

4 czerwca – Wprowadzenie do Księgi Rut

5 czerwca – rozdział 1

6 czerwca – 2, 1-13

7 czerwca – 2, 14-23

8 czerwca – rozdział 3

9 czerwca – rozdział 4

10  czerwca – KONKURS

 

Zachęcamy do dzielenia się w komentarzach refleksjami z każdego dnia, używając #czasprzeczytacbiblie, #wyzwaniebiblijne.

Dołącz do nas na Facebooku lub Instagramie.