lip 22, 2019

CZY PAN BÓG ŚPI?

CZY PAN BÓG ŚPI?

Pan Bóg nigdy nie śpi. Gdyby czasem spał, to nie mógłbyś z nim wtedy rozmawiać. Pan Bóg na swoje podobieństwo stworzył pierwszych ludzi. Oni byli do Niego podobni tylko w pewien sposób, wcale nie z wyglądu, tylko dlatego, że potrafili kochać innych ludzi, tak jak Bóg kocha nas. Pan Bóg posłał na świat swojego Syna – Jezusa, żeby
pomóc nam zrozumieć, na czym polega Boża miłość. Gdy czytamy w Piśmie Świętym o Panu Jezusie, dowiadujemy się, że Pan Bóg zawsze nas kocha, troszczy się o nas i nieustannie jest gotowy nam pomagać. 

(fragment książki: Nieoczywiste pytania. Oczywiste odpowiedzi – Ksiądz Pogodny)

 

Dzieci są bardzo ciekawe świata. Potrafią zadawać setki pytań. Dziecięca kreatywność w zadawaniu pytań dotyczących wiary nie zna granic. Pytania na temat Boga, wiary i religii dorośli uważają za bardzo trudne. Potrafią czuć się zawstydzeni brakiem wiedzy. Tymczasem można przyznać, że nie zna się jakiejś odpowiedzi.

Zachęcamy do skorzystania z naszej nowej książki, która pomoże dzieciom zrozumieć kwestie, niejednokrotnie wywołujące gorące teologiczne dyskusje nawet u dorosłych. Większość pytań zawartych w niniejszej publikacji postawiły dzieci w wieku okołokomunijnym. Spisywali je również rodzice, dziadkowie, katecheci, księża i nauczyciele. Czasami dotyczą tak trudnych zagadnień, że sami dorośli pragnęliby znać na nie odpowiedź. Zaproponowane proste, logiczne odpowiedzi nie spowodują
chaosu w dziecięcych głowach, nie zbudują fałszywych obrazów i nie doprowadzą do niepotrzebnych lęków.

Lektura ta, to nieoceniona pomoc w odkrywaniu Boga oraz głębi chrześcijaństwa. Mamy nadzieję, że przyczyni się do wzrastania dzieci w wierze, że zachęci je do czytania Pisma Świętego, a dla rodziców, dziadków, katechetów, duszpasterzy i nauczycieli będzie skarbnicą wiedzy.

 

ZOBACZ